EN CZ

Novinky

(27.1.2018)

Implementace SMS na letišti Poprad

Počínaje lednem 2018 je Safety Management System implementován na prvním slovenském letišti , a to v Poprad

Kick – off meeting proběhl ve dnech 8. -9. 1. 2018 v budově letiště za účasti vedení letiště Poprad-Tatry, zástupce Opscom Systems a Hypery.

Systém byl nastaven do aktivního procesu spolu se zaškolením odpovědných osob letiště do systému a nastavením příslušných modulů. Letiště Poprad – Tatry je tak prvním slovenským letištěm, kde byl tento SMS zaveden. V ČR je systém aplikován od roku 2013 na letišti v Pardubicích.

Norská společnost Opscom Systems vyhrála díky tomuto produktu kategorii interDATA na veletrhu Inter Airport Europe v Mnichově za nejvíce inovativní SMS systém, který je v současnosti aplikován na 68 letištích světa.

www.opscomsystems.com

Inter Airport Europe Mnichov

(11.1.2018)

Dva nové heliporty s nejmodernější technologií a procesy

Rok 2017 byl pro divizi Hypera Aviation Solutions úspěšným zejména v oblasti heliportů. V srpnu 2017 došlo ke kolaudaci a certifikaci posunutého HEMS heliportu Rozvadov, který musel být přeložen z důvodu výstavby hotelového komplexu u Casino Rozvadov. Heliport v Rozvadově je vybaven pro provoz VFR/noc, tedy kompletně osvětlen včetně sestupových světel PAPI. Dále je nadstandardně vybaven meteo-stanicí, dálkovým ovládáním osvětlení heliportu a zábleskovým majákem.

Druhým heliportem, který se podařilo v roce 2017 dokončit, je první neveřejný heliport VFR/noc v ČR v Chodové Plané, který je obdobně vybaven.

Hypera zároveň rozšířila spolupráci s norskou firmou Opscom Systems, přičemž jejich Safety Management System (SMS) byl aplikován a zprovozněn na obou výše zmíněných heliportech.

Inter Airport Europe Mnichov Inter Airport Europe Mnichov Inter Airport Europe Mnichov

(16.10.2017)

Inter Airport Europe Mnichov

Ve dnech 10. až 13. října se v Mnichově konal veletrh Inter Airport Europe, kterého se zúčastnil také náš tým ve složení Kamil Slavík a Lukáš Matějka. Naši reprezentanti byli hosty na stánku norské společnosti Opscom Systems, zabývající se Safety Management systémy (SMS) pro letiště a letecké provozovatele.

Na veletrhu jsme se setkali se zástupci mnoha tuzemských i zahraničních firem, jako například: Letiště Praha, OCEM, Techniserv, Transcon, Siemens, ACAMS, ACL , Mittarfeqarfiit, AGI, Lödige, Midstream Lighting, AMA S.p.A., Esterer a další. Veletrh byl výbornou příležitostí pro navázání nových a oživení stávajících kontaktů a také k seznámení s novými trendy a technologiemi v letectví.

Inter Airport Europe Mnichov Inter Airport Europe Mnichov Inter Airport Europe Mnichov

Úvod

Firma Hypera byla založena v roce 2004 na základě iniciativy a výsledků průzkumu situace v oboru dopravy a logistiky v regionu střední a východní Evropy, jako společnost zabývající se poradenskou činností a řízením projektů.

Během své více než desetileté existence se Hypera stala moderní společností nabízející svým partnerům a zákazníkům řadu progresívních a efektivních řešení.

Její hlavní činností jsou aplikovatelné projekty a poradenství, se zaměřením na následující oblasti:

Filozofie našich služeb

Cílem partnerů a poradců společnosti Hypera je udržování vysoké kvality doručovaných výsledků práce při poskytování služeb organizacím, působícím na trzích střední a východní Evropy nebo plánujícím expanzi svých obchodních aktivit na těchto trzích.

Naší snahou je vždy nalézt chytré řešení šité přesně na míru potřebám našich zákazníků a v úzké spolupráci s nimi uvést toto řešení do praxe.

Náš tým

Kombinace stálých zaměstnanců a externích spolupracovníků podílejících se pouze na konkrétních projektech nám umožňuje uspokojit požadavky našich zákazníků nejefektivnějším možným způsobem. V obou případech se jedná o odborníky s mnohaletými zkušenostmi ve svém oboru, včetně praxe z různých úrovní řízení firem či dalších subjektů působících v oblasti logistiky, dopravy, letectví a řízení standardů kvality a bezpečnosti.